You Are Here: Home » İZMİR » İzmir Bahçeşehir Koleji Bursluluk ve okula giriş sınavına büyük ilgi

İzmir Bahçeşehir Koleji Bursluluk ve okula giriş sınavına büyük ilgi

Yazı » Büyüt | Küçült


Bu yıl eğitim ve öğretime başlayan İzmir Bahçeşehir Koleji Bursluluk ve okula giriş sınavı Bornova kampüsünde yapıldı.

Sınava girecek öğrenci sayısının 2200 civarında olmas nedeniyle sınav üç oturumda yapıldı. Saban 10’da başlayan sınava giren çocuklarını bazı veliler okul bahçesinde, okul etrafında, hatta araçlarında beklerken bazı anne ve babalar ise okul konferans salonunda düzenlenen okul tanıtımına katıldı.
Velilerin karşısına çıkan Okul Müdürü Zeynep Hülagü, başvuru yoğunluğu nedeniyle sınav kontenjanın bir hafta önce dolmasının kalitelerinin veliler ce de kabul edildiğinin bir göstergesi olduğunu söyledi. Hülagü, “Keşke başvuran her öğrenciyi sınava alabilseydik. Ancak kontenjanımız bu kadar öğrenciye yetebildi. İzmirli hemşehrilerimin Bahçeşehir Kolejine gösterdiği ilgiye çok teşekkür ediyoruz. Bu ilginin temel nedeninin sınırlı kontenjanlarımıza çok başarılı öğrencileri almamızdır. İzmir Bahçeşehir Koleji olarak her sınıfımıza seçerek başarılı öğrenci alıyoruz ve aldığımız bu öğrencilerle her alanda ulusal ve uluslararası düzeyde önemli başarılara imza atmaya başladık bile” dedi.

Facebook'a Yorum Gönder

Yorumlar

Powered by Facebook Comments

Yazar hakkında

Ege’deki 6 büyük ilin haberlerini veren aktüel portaldır. Sadece yerel haber veriyoruz... Portal İzmir, Muğla, Denizli, Aydın, Bursa ve Antalya illerini içermektedir. Tüm bu illerin aktüel, magazin, ticaret dünyası haberlerinin yanı sıra, konusunda uzman köşe yazarlarının katkısı ile bölgesindeki tek portal özelliğinde olacaktır. Ege’de yaşayan orta-üst gelir ve kültür seviyesine hitap eden yayın organında içerikler ile zenginleştirilen alışveriş, yemek, sosyal faaliyetler, yerel ekonomik gelişmeler, cemiyet haberleri vb. konulara yer verilecektir.

Yazı sayısı : 1500

Yorum Yazın


− 4 = bir

© 2012 PROMAS

Scroll to top